X
تبلیغات
زولا

نقشه برداری

دانش پژوهان نقشه برداری و ژئوماتیک

فروش اینترنتی محصولات سامانه ملی هدی

سازمان نقشه برداری کشور فروش اینترنتی محصولات سامانه ملی هدی، شامل فایل روزانه ایستگاه‌های دائمی GPS و سرویس DGPS/RTK را آغاز کرد.

 


 

امروزه استفاده از سیستم­های ناوبری ماهواره­ای (GNSS) به­منظور موقعیت­یابی، تهیۀ نقشه و ناوبری متداول می­باشد.  به همین منظور  سازمان نقشه­برداری کشور بر مبنای رسالت خویش و به عنوان نهادی که سیاستگذار در امور تهیۀ نقشه و موقعیت­یابی می­باشد، اقدام به اجرای طرح ملی سامانۀ بهبود و کنترل دقت ناوبری ماهواره­ای (سامانۀ ملی هدی) نموده است.

خاطر نشان می شود، با آغاز به کار درگاه اینترنتی این سامانه (سامانۀ ملی هدی) ، از این پس امکان خرید اینترنتی سرویس‌های مزبور فراهم خواهد شد.

گفتنی است بر این اساس، کاربران با عضویت و ورود به پرتال امور مشتریان سامانه ملی هدی می‌توانند، داده‌های خام (RINEX ) ایستگاه‌های دائمیGPS سازمان نقشه‌برداری کشور را در قالب فایل‌های 3، 6، 12 و 24 ساعته دریافت نمایند.

همچنین استفاده از سرویس‌ DGPS/RTK سامانه ملی هدی در بازه‌های روزانه، 3روزه، 7روزه، 15روزه، ماهانه، 3ماهه، 6ماهه و سالیانه برای کلیه کاربران امکان‌پذیر است.

شایان ذکر است، در صورت استمرار حمایت­های لازم از این طرح، می­توان به یک زیرساخت بسیار مهم و کاربردی دسترسی پیدا کرد که دامنه استفاده از آن در بسیاری از پروژه­های خرد و کلان عمرانی، صنعتی، کشاورزی، محیط زیست، مدیریت بحران و... در کشور فراتر از حد تصور است.

در پایان گفتنی است، کاربران ارجمند می توانند، جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت سامانه ملی هدی به آدرس www.hodasystem.net و یاwww.samanehoda.ir مراجعه نمایند.

تاریخ ارسال: جمعه 29 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 00:18 | نویسنده: survening | چاپ مطلب 0 نظر
google-site-verification: google327d053c307dbb41.html